YURT – TARIM SEN http://yurttarimsen.org YURT - TARIM SEN Fri, 30 Aug 2019 17:59:26 +0000 tr-TR hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.9.11 http://yurttarimsen.org/wp-content/uploads/2018/10/cropped-YURT-TARIM-SEN-32x32.png YURT – TARIM SEN http://yurttarimsen.org 32 32 Memur zam tiyatrosu bitti. http://yurttarimsen.org/memur-zam-tiyatrosu-bitti/ http://yurttarimsen.org/memur-zam-tiyatrosu-bitti/#respond Fri, 30 Aug 2019 17:58:49 +0000 http://yurttarimsen.org/?p=1357 Memur-Sen ile hükümet arasında oynanan zam tiyatrosu bitti.

2020’nin ilk 6 ayında yüzde 4, ikinci 6 ayında yüzde 4, 2021’nin ilk 6 ayında yüzde 3, ikinci 6 ayında yüzde 3 zam yapılmasını onayladı.

Memurlar, emekliler ve aileleriyle birlikte sayıları yaklaşık 20 milyona ulaşan bir kesimin geleceğini belirleyen bu önemli sürecin, yetkili olmuş konfederasyon başkanının  “direndik ancak olmadı, Hakem Kuruluna gidiyoruz”  gibi bir tutuma girerek, topu taca atması sonucunda hükümetin belirlediği Kamu Görevlileri Hakem Kurulu başvuru yaparak oynanan zam tiyatrosunu tüm kamu emekçilerinin görmesi ve malum sendikaya üye olanların istifa ederek, tepkilerini bu şekilde ortaya koymaları gerekmektedir.

YURT – Tarım Sen olarak günlük bir çay parasına bile denk gelmeyen zam oranını bizlere sunan Hakem Kurulunun bu kararını kabul etmiyoruz.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

YURT – Tarım Sen
Basın Bürosu

]]>
http://yurttarimsen.org/memur-zam-tiyatrosu-bitti/feed/ 0
30 Ağustos Zafer Bayramımız Kutlu Olsun http://yurttarimsen.org/30-agustos-zafer-bayramimiz-kutlu-olsun-2/ http://yurttarimsen.org/30-agustos-zafer-bayramimiz-kutlu-olsun-2/#respond Fri, 30 Aug 2019 11:29:49 +0000 http://yurttarimsen.org/?p=1354

Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde başlayan kurtuluş mücadelesi Türk ulusunun inancıyla birleşerek 30 Ağustos 1922 yılında büyük bir zafere dönüşmüştür. Bu zaferle, sadece vatan toprakları düşmandan kurtarılmamış, ulusumuzun bağımsızlık ve özgürlüğü tüm dünyaya duyurulmuştur.

Bu büyük zaferin yıldönümünde, başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve onun kahraman silah arkadaşlarını, vatanın bütünlüğü ve Yüce Türk Milleti’nin bağımsızlığı uğruna hayatlarını feda eden, kanlarıyla bu toprakları vatan yapan şehitlerimizi ve gazilerimizi sonsuz minnet, şükran ve rahmetle anıyor, 30 Ağustos Zafer Bayramını en içten dileklerimizle kutluyoruz.

YURT – Tarım Sen
BASIN BÜROSU

]]>
http://yurttarimsen.org/30-agustos-zafer-bayramimiz-kutlu-olsun-2/feed/ 0
Kurban Bayramınız Mübarek Olsun http://yurttarimsen.org/kurban-bayraminiz-mubarek-olsun-2019/ http://yurttarimsen.org/kurban-bayraminiz-mubarek-olsun-2019/#respond Sat, 10 Aug 2019 10:42:19 +0000 http://yurttarimsen.org/?p=1349 Her bayramda olduğu gibi bu bayramda da bizi biz yapan değerlerimize YURT – Tarım Sendikası olarak sıkı sıkıya sahip çıkacağız.

Bayramlar, birlik, beraberlik ve dayanışmanın arttığı sevgi, saygı ve hoşgörünün kuvvetlendiği müstesna günlerdir. Bu özel günlerde birbirimizle kucaklaşarak ve kurbanlarımızı paylaşarak, gönüllerimizi birbirine daha da yaklaştırmalıyız. Kırgınlıkları bir kenara bıraktığımız, çocuklarımızı sevindirdiğimiz, büyüklerimizin hayır duasını aldığımız bir bayram süreci yaşamanızı temenni ediyoruz.

YURT – Tarım Sendikası olarak; Kurban Bayramınızı kutluyor, kardeşliğimizi daha da güçlendiren bu güzel bayram coşkusunun ülkemize, milletimize, İslam Âlemine, tüm insanlığa barış, kardeşlik ve huzur getirmesini diliyoruz.

YURT – Tarım Sen
Basın İletişim ve AR-GE Bürosu

]]>
http://yurttarimsen.org/kurban-bayraminiz-mubarek-olsun-2019/feed/ 0
2019 Yılı Toplu Sözleşme Taleplerimiz http://yurttarimsen.org/2019-yili-toplu-sozlesme-taleplerimiz/ http://yurttarimsen.org/2019-yili-toplu-sozlesme-taleplerimiz/#respond Wed, 31 Jul 2019 12:00:51 +0000 http://yurttarimsen.org/?p=1345 YURT Sendikaları olarak, Toplu Sözleşmesinde taban aylığa seyyanen 350 lira, 2020 yılı %8+%6, 2021 yılı %8+%6 zam ve her iki yıl için yüzde 3 refah payı talep ettik.

Değerli YURT Sendikaları Üyeleri ve Kamu Çalışanları,

Hazırlamış olduğumuz taleplerimizin karşılanması, memurlarımızın yıllardır biriken sorunlarının çözülmesi için büyük bir aşama olacaktır. Taleplerimiz, geçerli temellere dayanan, son derece makul ve karşılanabilir bir şekilde hazırlandık.

Aşağıda belirttiğimiz taleplerimizin karşılanmaması için tek engel, siyasetçilerin ekonomik tercihi ve yetkili sendikaların masa başında siyasiler karşısında teslim bayrağını çekerek, bir yerlerden gelen talimatlara uyması olacaktır.

Biz YURT Sendikası olarak kanunların bizlere tanıdığı yetkiler ölçüsünde, kamu görevlilerinin masa başı oyunlarla haklarının gasp edilmesinin önüne geçmek için elimizden geleni yapmaktan geri durmayacağız.

Kamu görevlilerinin kazanılmış haklarının ellerinden alındığı, kalem oyunlarıyla bir önceki toplu sözleşme metninin değiştirilerek memur ve emeklilerimizin cebine el atıldığı, 1 ay sürmesi gereken sürecin 1 hafta içinde sonlandırıldığı bir toplu sözleşme süreci yaşamamayı umut ediyoruz.

Toplu pazarlık sürecinin tüm kamu çalışanlarının ve emeklilerin beklentilerine cevap vermesini “Hedef enflasyon değil, gerçekleşen enflasyon dikkate alınarak zam yapılmasını ” talep ediyor ve hayırlara vesile olmasını diliyoruz.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

2019 Yılı Toplu Sözleşme Taleplerimiz için TIKLAYINIZ

YURT – Tarım Sendikası
Basın İletişim ve AR-GE Bürosu

]]>
http://yurttarimsen.org/2019-yili-toplu-sozlesme-taleplerimiz/feed/ 0
YURT Sendikaları 15 Temmuz Mesajı http://yurttarimsen.org/yurt-sendikalari-15-temmuz-mesaji/ http://yurttarimsen.org/yurt-sendikalari-15-temmuz-mesaji/#respond Sun, 14 Jul 2019 17:14:15 +0000 http://yurttarimsen.org/?p=1341

HER TÜRLÜ DARBE VE DARBE GİRİŞİMİNE KARŞI DEMOKRASİNİN VE İNSANLIĞIN YANINDAYIZ!

15 Temmuz 2016 tarihi bizlere bir kez daha gösterdi ki; karanlıklar ancak birlik, beraberlik ve dayanışma ile aydınlığa dönüşür.

İşte bu bilinçle; demokrasi ve insanlık için her türlü baskının, şiddetin ve darbe girişiminin karşısında olduğumuzu bir kez daha yineleyerek vurgulamak istiyoruz

Bizler, YURT Sendikaları olarak; Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyetimize, demokrasimize sonuna kadar sahip çıkacağımızı ve sonsuza kadar payidar kalacak olan Türkiye Cumhuriyeti Devletimizin ve Yüce Türk Milleti’nin yanında olduğumuzu belirtmek istiyoruz

Bilinmelidir ki; Şanlı Türk Silahlı Kuvvetlerimizin içine sızmış, gaflet, delalet ve hatta ihanet içinde olan çete ve terör örgütü mensupları yüzünden; Kahraman ordumuz itibar kaybedecek değil, aksine; Yüce Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin, ordusuyla, polisiyle, hükümetiyle ve milleti ile el ele dimdik ayakta olduğunu yinelemek istiyoruz

YURT Sendikaları olarak; ülkemizdeki huzuru hedef alan her türlü kalkışma, girişim ve darbe faaliyetini nefretle kınıyor, saldırıda hayatını kaybeden kahraman askerimize, polisimize ve sivil vatandaşlarımıza Yüce Allah’tan Rahmet, ailelerine sabır ve baş sağlığı, yaralılarımıza da acil şifalar diliyoruz.

YURT – Sendikaları
Basın Bürosu

]]>
http://yurttarimsen.org/yurt-sendikalari-15-temmuz-mesaji/feed/ 0
Üyelerimize Özel Ücretsiz Avukat http://yurttarimsen.org/uyelerimize-ozel-ucretsiz-avukat/ http://yurttarimsen.org/uyelerimize-ozel-ucretsiz-avukat/#respond Tue, 11 Jun 2019 20:58:38 +0000 http://yurttarimsen.org/?p=1335 YURT Sendikaları Genel Merkez Yönetim Kurulu olarak siz değerli üyelerimize yapılan haksızlıkların karşısında vereceğimiz hukuk mücadelesi işlemlerinde Avukat Hizmetimiz ÜCRETSİZDİR.

Açılacak tüm davalarda gerekli gereken evraklar ;

-Dava konusu olayla ilgili tüm belgeler. (Dilekçeler, Dilekçelere verilen cevaplar, soruşturma evrakları, ifadeler, onaylar v.b.)

-Dava açılacak üyemizin Hizmet Belgesi ve Ödül ve Ceza Bilgileri

-Muvafakatname için TIKLAYINIZ

-Herhangi bir şekilde avukatlık ücreti talep edilmez.

-Avukatlık Ücreti dışında kalan yargılama masrafları ise (Davanın kazanılması durumunda ilgilinin şahsi hesabına gönderildiğinden) üyelerimizce karşılanacaktır.

-İş hayatı dışında gelişen kişisel ve şahsi konularda açılacak olan davalarda (yer, miras, çek, senet v.b.) Avukat Ücreti Talep Edilebilir, Talep edilen tutarın yüzde 50 oranında indirimde yine üyelerimize özel olarak sunulmaktadır.

Detaylı bilgi için; YURT Sendikaları Genel Merkezi ile irtibata geçebilirsiniz.

YURT – Sendikaları
Basın Bürosu

]]>
http://yurttarimsen.org/uyelerimize-ozel-ucretsiz-avukat/feed/ 0
Ramazan Bayramınız Mübarek Olsun http://yurttarimsen.org/ramazan-bayraminiz-mubarek-olsunn/ http://yurttarimsen.org/ramazan-bayraminiz-mubarek-olsunn/#respond Mon, 03 Jun 2019 12:28:17 +0000 http://yurttarimsen.org/?p=1331 “Bayramlar, insanların kardeşçe kucaklaştıkları, insanların birbirlerine olan sevgi ve saygılarının perçinlendiği günlerdir. Ülkemizde ve bölgesinde yaşanan gelişmeler, her zamankinden daha çok kardeşliğe, birliğe ve beraberliğe ihtiyaç duyduğumuzu gösteriyor. Ramazan Bayramının barışa ve kardeşliğe vesile olmasını diliyor;

Bu duygu ve düşüncelerle YURT – Tarım Sendikası olarak Ramazan Bayramınızı en içten duygularla kutlar, Ramazan Bayramının milletimize, İslâm âlemine ve tüm çalışanlarımıza sevgi, barış, kardeşlik ve huzur getirmesini temenni ederiz…

YURT – Tarım Sen
Basın Bürosu

]]>
http://yurttarimsen.org/ramazan-bayraminiz-mubarek-olsunn/feed/ 0
Online Üye Ol http://yurttarimsen.org/online-uye-ol/ http://yurttarimsen.org/online-uye-ol/#respond Fri, 24 May 2019 21:07:36 +0000 http://yurttarimsen.org/?p=1326 YURT Sendikaları olarak kamu çalışanlarının sıkıntısını da bilerek, özgür bir sendika kurma ülküsü ile 2013 yılında çıktığımız yolda YURT – Sendikaları içinde YURT Eğitim Sen,  YURT Sağlık sen, YURT Büro Sen, YURT Tarım Sen ve YURT İmar Sen ile  “Biz Birlikte Güçlüyüz”  diyenlerle büyüyoruz.

YURT Sendikaları Genel Merkez Yönetim Kurulu olarak sizler için hazırladığımız www.yurtbilesim.org üzerinden Online Üyelik Başvurularını hizmetinize sunduk.

ONLİNE ÜYELİK İŞLEMLERİ İÇİN

ÜYE OLMAK İSTEDİĞİNİZ SENDİKA LOGOSUNA TIKLAYINIZ

     

www.yurtbilesim.org

YURT – Sendikaları
Basın Bürosu

]]>
http://yurttarimsen.org/online-uye-ol/feed/ 0
YURT Tarım Sendikası’nın 19 Mayıs Mesajı http://yurttarimsen.org/yurt-tarim-sendikasinin-19-mayis-mesaji/ http://yurttarimsen.org/yurt-tarim-sendikasinin-19-mayis-mesaji/#respond Sat, 18 May 2019 10:07:47 +0000 http://yurttarimsen.org/?p=1322

YURT Tarım Sendikası’nın 19 Mayıs 1919’un 100. yılı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

YURT Tarım Sendikası’nın yayımladığı mesajında “Türk Milleti’nin, en zor ve en imkansız koşullarda dahi teslim olmayacağını, 19 Mayıs 1919’da başlattığı bağımsızlık ve özgürlük mücadelesiyle tüm dünyaya gösteren Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a ayak basışıdır.” 

Millî Mücadele’yi başlatmak üzere Samsun’da Anadolu topraklarına bastığı 19 Mayıs 1919 tarihinin önemi nedeniyle de 19 Mayıs’ı Türk gençliğine armağan etti. Atatürk“ Gençler! Benim gelecekteki emellerimi gerçekleştirmeyi üstlenen gençler! Bir gün bu memleketi sizin gibi beni anlamış bir gençliğe bırakacağımdan dolayı çok memnun ve mesudum” derken Türk gençliğine olan güvenini de anlatmıştır.

YURT Tarım Sendikası olarak bu duygu ve düşüncelerle bize bu güzel ülkeyi emanet eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi, gazilerimizi saygı ve minnetle anıyoruz.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nız kutlu olsun.

YURT – Tarım Sen
Basın Bürosu

19 MAYIS’I ANLAMAK İÇİN VİDEOYU İZLEYEBİLİRSİNİZ

]]>
http://yurttarimsen.org/yurt-tarim-sendikasinin-19-mayis-mesaji/feed/ 0
YURT Tarım Sen’in 1 Mayıs Mesajı http://yurttarimsen.org/yurt-tarim-senin-1-mayis-mesaji/ http://yurttarimsen.org/yurt-tarim-senin-1-mayis-mesaji/#respond Tue, 30 Apr 2019 14:25:17 +0000 http://yurttarimsen.org/?p=1317 YURT Tarım Sen olarak;  barış ve kardeşliğin hüküm sürdüğü insanca ve hakça bir düzene doğru beraber yürümek dileğiyle 1 Mayısın Emeğin ve alın terinin temsilcisi başta işçi, memur, emekçiler olmak üzere Emek ve Dayanışma Günümüz kutlu olsun.

YURT Tarım Sen
Basın İletişim ve Ar-Ge Bürosu

BİLGİLENDİRME: 1 Mayıs İşçi ve Emekçiler Bayramı, işçi ve emekçiler tarafından dünya çapında kutlanan, birlik, dayanışma ve haksızlıklarla mücadele günü. 1 Mayıs dünya üzerindeki pek çok ülkede, resmî tatil olarak kabul edilmektedir.

Türkiye’de ilk kez 1923’te resmî olarak kutlanmıştır.

2008 Nisan’ında, “Emek ve Dayanışma Günü” olarak kutlanması kabul edilmiştir.

2009 Nisan’ında, TBMM’de kabul edilen yasa ile 1 Mayıs resmi tatil ilan edilmiştir.

]]>
http://yurttarimsen.org/yurt-tarim-senin-1-mayis-mesaji/feed/ 0